Grieks ziekenhuis onder ´arbeiderszelfbestuur
Medisch personeel in de noordelijke, Griekse stad Kilkis heeft het eigen ziekenhuis bezet en ´arbeiderszelfbestuur´ ingevoerd.
Medisch personeel in de noordelijke, Griekse stad Kilkis heeft het eigen ziekenhuis bezet en ´arbeiderszelfbestuur´ ingevoerd. Dat melden verschillende activistische internetsites.
De bezetting is een reactie op het bezuinigingsbeleid van de Griekse overheid. Het ziekenhuis wordt nu bestuurd door de werknemers zelf via een algemene arbeidersvergadering. De bezetters zeggen zich sterk te willen maken voor gratis gezondheidszorg. Daarnaast eisen de werknemers dat de bezuinigingen op hun loon worden teruggedraaid. Zolang de eisen niet zijn ingewilligd verleent het ziekenhuis alleen spoedzorg.
Bron: Skipr